דברו איתנו
סגל אקדמי
צחירייזל

ד"ר צחי רייזל

ד"ר

המעבדה לאפיגנטיקה בסיסית ויישומית

מה זה אפיגנטיקה?

אפיגנטיקה היא תחום מחקר העוסק בתכונות שעוברות בתורשה ללא תלות בשינוים ברצף הדנ״א. למנגנונים אפיגנטיים יש תפקיד מפתח בהתמיינות תאים ובשמירה על היציבות של תכונות אופייניות לתאים ממויינים.

מערכת המודל שלנו

מתוך מגוון המנגנונים האפיגנטיים הקיימים, אנחנו מתמקדים במתילציה של דנ״א. מתילציה היא הסמן האפיגנטי היציב ביותר הידוע לנו ויש לו תפקיד מפתח בהתמיינות תאים. מערכת המודל הביולוגית שלנו היא רקמת הכבד.

אנחנו חוקרים את הבסיס האפיגנטי של ההתמיינות בתוך האורגניזם (בדרך כלל בעכבר) ומיישמים את העקרונות הללו על מנת לשפר התמיינות של תאים עבור תרפיה תאית.

המטרות המרכזיות שלנו הן:

  1. ליישם מנגנונים שמשנים דגמי מתילציה באורגניזם על מנת לייעל התמיינות של תאי כבד עבור תרפיה תאית. לשם כך אנחנו מיישמים שיטות מתחום הביולוגיה הסינטטית והעריכה הגנטית ומשתמשים בנוסף בטכנולוגיות ריצוף מתקדמות.
  1. לחקור את המנגנון האפיגנטי שבאמצעותו תאים עוברים אדפטציה לשינויים סביבתיים ואת ההשפעה על הסיכון לתחלואה. לשם כך אנחנו משתמשים בעכברים טרנסגניים, טכנולוגיות ריצוף מתקדמות ופרוצדורות מורכבות בעכברים.
  2. לחקור את המנגנון באמצעותו נוצרים דגמי מתילציה בכבד וברקמות אחרות. באמצעות מחקר זה נבין טוב יותר את תהליך ההתמיינות ואת הגורמים להתפתחות ממאירות סרטנית. לשם כך ייצרנו עכבר טרנסגני חדש שמסייע לנו באיתור רכיבים חדשים שחיוניים עבור מנגנונים המשנים דגמי מתילציה.
אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני
נשמח לעדכן אותך לקראת היום הפתוח הקרוב לתואר ראשון

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.