דברו איתנו
למה הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון?

למה הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון?

מועמדים לתואר ראשון | מועמדים לתארים מתקדמים

הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון הינה הפקולטה היחידה בארץ ובין הבודדות בעולם המשלבת את תחומי הביוטכנולוגיה והמזון תחת קורת גג אוניברסיטאית אחת ומעניקה תואר משולב עם התמחות באחד מן האפיקים. התואר המשולב מבטיח לבוגרי הפקולטה מגוון מקורות תעסוקה. את בוגרי הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון ניתן למצוא בתפקידים הבכירים ביותר בתעשיית המזון, הביוטכנולוגיה והפארמה. בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון לומדים כיום כ- 500 סטודנטים בלימודי הסמכה לתואר ראשון, לימודי מוסמכים לתואר שני (מגיסטר) ולתואר שלישי (דוקטור) ובמסלול המיוחד לתואר שני (מגיסטר) ללא תזה. סגל הפקולטה כולל 14 חברי סגל אקדמי בכיר, וכן מרצים נספחים מומחים מהתעשייה. כמו כן כולל סגל הפקולטה מדענים חוקרים וסגל זוטר המורכב ממשתלמים לתארים גבוהים.

שאלות ותשובות שכיחות

 


מועמדים לתואר ראשון
איך מתקבלים?
בכדי להירשם ללימודים בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון יש להתחיל להתכונן עוד בתיכון.

ההכנה הטובה ביותר לקראת הלימודים היא ע"י לימוד המקצועות מתמטיקה, פיסיקה, כימיה וביולוגיה, וכן ע"י פיתוח הרגלי לימוד עצמי. שימת דגש על נקודות אלה תקל על הקבלה למסלול להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון ועל מהלך הלימודים בטכניון.

ניתן לחשב את הסכם עם תעודת בגרות וציון פסיכומטרי ולבדוק האם הינך עומד/ת בסף הקבלה העדכני.
למעוניינים להשלים ו/ או לשפר את תעודת הבגרות במקצועות מתמטיקה 5 יח"ל, פיזיקה 5 יח"ל ואנגלית 5 יח"ל מומלך לפנות למכינה הקדם-אקדמית בטכניון.
פרטים נוספים לגבי לוחות זמנים, נהלי הרשמה ועוד ניתן למצוא באתר מרכז רישום וקבלת מועמדים של הטכניון.

מה לומדים?
ידיעון לתואר ראשון

שכר לימוד
מעונות


מועמדים לתארים מתקדמים
דרישות קבלה
לתוארי  MSc
קבלת סטודנטים לתוכניות "מגיסטר למדעים בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון " או "מגיסטר למדעים" תלויה בהישגיהם האקדמיים הקודמים. דרישות הקבלה כפופות לכללי ביה"ס ללימודי מוסמכים והפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון ועוברות שינויים מדי פעם. בוגרי תואר ראשון תלת-שנתי בפקולטות המדעיות ידרשו להשלים תחילה מקצועות מלימודי הסמכה. ההגדרה המדויקת של מקצועות ההשלמה תיקבע ע"י ועדת הקבלה הפקולטית וביה"ס ללימודי מוסמכים.

לתואר ME (ללא תזה)
כל בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בעל תואר BSc עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה זכאי להגיש בקשה להתקבל לתוכנית "מגיסטר להנדסה בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון" (ME). סטודנט בעל תואר ראשון בהנדסה אך לא בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון זכאי להגיש בקשה להתקבל לתכנית "מגיסטר להנדסה". המעוניינים יפנו לוועדת לימודי מוסמכים של הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בבקשה להתקבל לתוכנית המתאימה. הפניה צריכה לכלול תדפיס ציונים של תואר ראשון ומסלול ההשתלמות המבוקש.

לתואר דוקטור לפילוסופיה PhD
המבקש להתקבל לתוכנית חייב להיות בעל הישגים אקדמיים קודמים טובים מאד ובעל יכולת לבצע מחקר עצמאי. ועדת קבלה פקולטית תבחן את הישגי המועמד ותחליט על קבלתו ובאילו תנאים.

לימודים ומחקר 
ידיעון לתארים מתקדמים
פרסים ומלגות
 

שכר לימוד
מעונות

אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני
נשמח לעדכן אותך לקראת היום הפתוח הקרוב לתואר ראשון

"*" אינדוקטור שדות חובה

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.